Vokalinio meno tinklo koncertinė programa „1,5 kilogramo muzikos, prašyčiau“

Vokalinio meno tinklo koncertinė programa „1,5 kilogramo muzikos, prašyčiau“

Vokalinio meno tinklo koncertinė programa „1,5 kilogramo muzikos, prašyčiau“

Rugpjūčio 13 d. 18 val., Kėdainių kultūros centras miestiečius kviečia į miesto parką. Čia gerą nuotaiką kurs Vokalinio meno tinklas su programa „1,5 kg muzikos, prašyčiau!“.

Vokalinis ansamblis B2 pakeitė pavadinimą į Vokalinio meno tinklą. Tai – kūrėjų komanda, kurianti įvairius vokalinės muzikos projektus. Vokalinio meno tinklas aktyviai veikia nuo 2021 m. Per šį trumpą laikotarpį jau pristatė du albumus („Kodėl?“ ir „Tylios pievos“) ir 4 koncertines programas.

Viena iš šių programų „1,5 kg muzikos, prašyčiau!“, kuri bus pristatyta Kėdainiuose miesto parke. Programa įkvėpta V. Šekspyro dramos „Venecijos pirklys“. Veikėjų dialoge skamba frazė „jeigu tamsta paskirtoj vietoj sutartu metu nesugrąžinsi reikiamos sumos, bus išieškotos tokios netesybos: svaras mėsos iš tamstos mielo kūno, iš tos dalies, kurią aš pasirinksiu“. Ši frazė atskleidžia renesanso kasdienybės kultūrą, realijas ir požiūrį į žmogaus kūną ir gyvybę. Susibūrę šiam projektui atlikėjai Viktorija Šedbaraitė (sopranas), Gintarė Kulikauskytė (mecosopranas), Vaidas Bartušas (kontratenoras), Paulius Klangauskas (tenoras) ir Alfredas Miniotas (bosas) parinko renesanso madrigalus, kurių tematika susijungia į vieną turgavietės naratyvą. Mat Turgavietė 16 a. pradžioje buvo pagrindinė istorijų, paskalų ir sandorių vieta.

Programoje: Passereau, Pierre, Arcadelt II, Cl. Monteverdi ir po Anonimo slapyvardžiu pasislėpusių kūrėjų kompozicijos.