Labūnavos

Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyrius

Barupės g. 9, Labūnavos k., Pelėdnagių sen., Kėdainių r.

Skyriaus vadovė Rita Kučiauskienė
Tel.: +370 61465501
E. p. ritakuc@gmail.com

 

Skyrius atidarytas 2008 m. Dirba patalpose, kuriose yra 200 vietų žiūrovų salė, 2 repeticijų kambariai, holas (galima rengti parodas), rūbinė.

Labūnava – išskirtinai stipri žemės ūkio bendrovė, todėl daug KKC Labūnavos skyriaus renginių skirta žemdirbiams. Vienas svarbiausių – tradicinė Pirmos Duonos ir Oninių šventė. Šventė tradiciškai pradedama žvejų varžybomis prie Labūnavos tvenkinio. Labūnavos pagrindinės mokyklos sporto aikštyne vyksta sporto varžybos. Po pietų šventę tęsiama Labūnavos stadione. Pakeliama šventės vėliava ir užkuriamas aukuras. Labūnavos Onas su varduvėmis sveikina Pelėdnagių seniūnijos seniūnas Valentinas Tamulis.
Labūnava nuo seno garsėja darbščiais žmonėmis ir gražiomis sodybomis, puoselėjama aplinka. Gražiausių sodybų šeimininkams šventės metu įteikiami prizai.
Šventę vainikuoja laužas ir fejerverkai.

Skyriuje dirba muzikuojanti šeima Rita ir Algis Kučiauskai, subūrę Labūnavos kaimo kapelą.

Nuo 2012 metų Labūnavoje organizuojama liaudiškos muzikos kapelų šventė-varžytuvės „Kaimo muzikantų suvažiavimas“, kuris jau tapo tradicinis, į jį kviečiami liaudiškos muzikos atlikėjai ne tik iš Kėdainių, bet ir kitų rajonų.

Daug dėmesio skiriama vaikams ir jaunimui – rengiami edukaciniai seminarai, vaikų kūrybinių darbelių parodos, aktyviai bendradarbiauja su mokykla-darželiu.