Folkloro festivalis „Į Vidurio Lietuvą susiėję“

Folkloro festivalis „Į Vidurio Lietuvą susiėję“

Renginio pradžia:
2019 rugsėjo 07 d. 12:00

Aprašymas

Rugsėjo 7 d. vyko folkloro festivalis „Į Vidurio Lietuvą susiėję“. Jame dalyvavo Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „Verdainė“ (vadovė Regina Jokubaitytė), Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos folkloro ansamblis „Platele“ (vadovas Aivaras Almintas), Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centro Būdos kultūros namų folkloro ansamblis „Gandružis“ (vadovė Vida Bagdonienė), Birštono kultūros centro folkloro ansamblis „Raskila“ (vadovai Roma Ruočkienė ir Algirdas Seniūna) ir, žinoma, festivalio šeimininkai Kėdainių kultūros centro folkloro ansamblis „Jorija“ (vadovė Regina Lukminienė). Šiemet festivalis tapo tarptautiniu. Jame dalyvavo kaimyninių šalių folkloro ansambliai: „Cvieten“ iš Baltarusijos ir „Viteri“ iš Latvijos.

Folkloro festivalis „Į Vidurio Lietuvą susiėję“ prasidėjo dalyvių eisena iš Kėdainių kultūros centro per Didžiąją gatvę iki Didžiosios Rinkos aikštės. Didžiojoje gatvėje vyko trumpi ansamblių pasirodymai.

Koncerto, kuris vyko Didžiosios Rinkos aikštėje, metu žiūrovai išvydo visų Lietuvos regionų, Latvijos ir Baltarusijos atstovų pasirodymus.

Tradicinių amatų centro Arnetų namo kieme trumpam įsikūrė „Šeimų kiemas“, kurio lankytojai ne tik susipažino su tradiciniais amatais, bet ir turėjo galimybę pasigaminti dirbinius patys.

„Tradicinės virtuvės kieme“ Didžiosios Rinkos aikštėje Kėdainių rajono bendruomenės pristatė ir mokė pasigaminti tradicinius Kėdainių krašto valgius, vyko jų degustacija.

VŠĮ ,,Laiptai į viltį“ kiemelyje šurmuliavo „Žaidimų kiemas“, kuriame mažieji festivalio lankytojai mokėsi tradicinių žaidimų, šokių, ratelių kartu su Labūnavos pagrindinės mokyklos vaikų folkloro ansambliu „Pėdelis“ ir Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliu „Smilgelė“.

 

Festivalio dalyviai VŠĮ ,,Laiptai į viltį“ kiemelyje vakarojo kartu su folkloro ansambliu „Bičiuliai“.

Kėdainių Daugiakultūriame centre folkloro grupė „Vilko pupos“ pristatė savo naująjį albumą „Žolynai“. Koncerte dalyvavo saksofonininkas Petras Vyšniauskas.

Rugsėjo 8-ąją Kėdainių kultūros centre vyko etnodirbtuvės, kuriose kėdainiečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę mokytis baltarusiškų, latviškų ir lietuviškų tradicinių šokių, artimiau susipažinti su užsienio kolektyvais.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybė, vykdo Kėdainių kultūros centras.