Meniniai pietūs su Nuepiko „Keturi Viktorai“ | meninio vyksmo festivalis FORMOS'25

2025 birželio 06 d. 12:00 Didžiosios Rinkos a.


INTERAKTYVUS ŠOKIO SPEKTAKLIS „KETURI VIKTORAI“

Interaktyvus šokio spektaklis, kurio ašimi tampa olimpinės žaidynės. Didžiausias sporto renginys pasaulyje, kuriame varžomasi dėl olimpinio čempiono titulo ir aukso medalio ant kaklo. Bet kas jei, pasitelkiant šokį, į šį globalų renginį pažvelgtume kiek kitaip? Kas jei nebandytume atkartoti konkurencijos temos, bet prisimintume, pavyzdžiui, olimpinių žaidynių mitologiją? Jei buvimą nugalėtoju – Viktoru apibrėžtų ne tik pergalė, bet gebėjimai situacijas ir išorinį pasaulį vertinti kūrybiškai, plačiu ir atviru požiūriu? Ar žinojote, jog pirmasis Olimpinis čempionas buvo kepėjas?

Ne konkrečios sporto šakos, žūtbūtinė atletų kova ir įtampa, bet kūrybiškas ir platus požiūris į judesį, olimpiniai žiedai, deglas, atidarymo ar uždarymo ceremonija, šventė ir vieningumas yra mūsų spektaklio įkvėpimo šaltiniai.

Trukmė: 40 min.
Rekomenduojamas amžius: N-5
Idėja, atlikimas: Adrian Carlo Bibiano, Andrius Stakelė, Mantas Ūsas, Marius Pinigis
Muzika: Andrius Stakelė

Tai įkvepianti keturių šokėjų Olimpinių žaidynių interpretacija, odė žmogaus kūrybiškumui, saviraiškos laisvei ir bendruomeniškumui.

Galvodami apie Olimpines žaidynes dažniausiai regime sportininkus, besivaržančius tarpusavyje ir siekiančius tapti tais vieninteliais nugalėtojais. O kas jeigu imtume interpretuoti ir kūrybiškai žvelgti į šiuos du žodžius - OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS? Nejučia nusikeltume į mitais apipintus Antikos laikus, Dieviškąjį Olimpo kalną, susidurtume su istorijomis, kuriose sąveikauja žmonės ir Dievai. Olimpinės žaidynės šiame kontekste įgauna mistiškumo,

rituališkumo pavidalą. Na, o žodis „žaidynės“ apeliuoja į žmogaus gebėjimą žaisti, o gal būti žaismingu. Būtent tai tampa kertiniu šokio spektaklio “Keturi Viktorai” ramsčiu. Olimpinė ugnis, olimpiniai žiedai, ar legendos apie antikinius olimpinius čempionus, mitai apie žaidynių dieviškąjį pradą, o gal populiarusis olimpinis himnas “Chariots of fire”, nebūtinai sportas kaip kova dėl pergalės, o paties sporto, žmonių, siekiančių perlipti savo galimybių ribas, bendruomeniškas palaikymas yra tie elementai, kurie skleidžiasi per Keturis Viktorus ir su lyg kiekviena spektaklio minute vis labiau ir labiau artina prie esminės spektaklio minties, jog kiekvienas galime būti Viktoru, nugalėtoju ir visai nesvarbu, kokio dydžio tos pergalės būtų!

Net jeigu „Keturi Viktorai“ yra didžiausio sporto renginio pasaulyje interpretacija šokiu, šio spektaklio kūrybinė komanda palaiko kertines Olimpinio judėjimo vertybes – fizinio aktyvumo, kultūros, švietimo svarbą geresniam Pasauliui ir Taikai jame.

Projektą finansuoja: Kėdainių rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba;
Rengėjas: Kėdainių kultūros centras

Sukurta: 2025-05-19 15:56:14