Vakaras mirusiems menininkams atminti

Vakaras mirusiems menininkams atminti

Renginio pradžia:
2019 lapkričio 02 d. 17:00
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras
Renginio adresas:
Basanavičiaus g. 24, Kėdainiai

Aprašymas

Kėdainių kultūros centre lapkričio 2 d. 17 val.

Krakių kultūros centre lapkričio 2 d. 12 val.

Kėdainių kultūros centras lapkričio 2 d. rengė vakarą mirusiems menininkams atminti. Šiemet tęsiant menininkų atminimo tradiciją buvo pagerbtas chorinės muzikos Kėdainių krašte pradininko, Kėdainių miesto garbės piliečio, maestro Jono Viržonio atminimas. Renginys vyko Krakių kultūros centre 12 val., o 17 val. Kėdainių kultūros centre.

Koncertinėje programoje galėjote išgirsti renginio iniciatorių, koncertinės programos organizatorių bei vieną iš atlikėjų – šiuo metu  Švedijoje gyvenantį,  mediką, Jono Viržonio anūką Marių Domeiką (baritonas), ilgametės Kauno muzikinio teatro solistės Filomenos Viržonytės-Domeikienės sūnų, Orendą Čekanauskaitę (sopranas, Kaunas) bei Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos styginių instrumentų orkestrą, vadovė Kristina Domarkienė. Įdomu tai, kad vienas iš pirmųjų Jono Viržonio mokytojų ir autoritetų  buvo Juozas Gruodis, o lapkričio 2 d. jo vardu pavadintos konservatorijos styginių instrumentų orkestras grojo renginyje, skirtame jo mokinio Jono Viržonio 120-osioms gimimo metinėms paminėti. Buvo parodytas kino studijos „Mėgėjas“ filmas apie Joną Viržonį „Gyvenimas dainai“. Prisiminimais apie Joną  Viržonį dalinosi Kėdainių krašto garbės pilietis, Kultūros premijos laureatas Vitolis Laumakys.  Jono Viržonio dukrai Filometai Viržonytei-Domeikienei ir jos sūnui Mariui Domeikai už renginio iniciatyvą dėkojo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Kaip ir galima tikėtis, šiemet vakaras mirusiems menininkams atminti, skirtas vienam iš iškiliausių Kėdainių krašto asmenybių buvo jaukus, pilnas prisiminimų ir geros muzikos.