Labūnavos

Labūnavos

Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyrius

Barupės g. 9, Labūnavos k., Pelėdnagių sen., Kėdainių r.

 

Skyriaus vadovė Jolanta Stašinskienė
Tel.: +370 614 65501
El. p. kkclabunava@gmail.com

Skyrius atidarytas 2008 metais. Yra 150 vietų žiūrovų salė, fojė (galima rengti parodas).

Vienas didžiausių renginių Labūnavoje vyksta liepos mėnesio pabaigoje – tai jau daug metų rengiama tradicinė Oninių šventė. Renginys vyksta gyvenvietės sporto ir pramogų erdvėje, lauko estradoje. Oninių šventėje pagerbiama pirmoji duonelė, apdovanojamos varduvininkės Onos, vyksta koncertai, ugnies šou, šventės pabaigoje uždegamas laužas, dangų nušviečia spalvingi fejerverkai. Visoje erdvėje įsikuria prekybininkų kiemeliai, vyksta edukacijos – krepšių pynimo iš vytelių, molio lipdinių ir kt.  2018 metais vaikų  užimtumui ir pramogai buvo paruoštas „Vaikučių kiemelis“, kuriame jaunieji šventės dalyviai turėjo galimybę kartu su tėveliais piešti, žaisti, turiningai ir linksmai leisti laiką.

Prieš Oninių šventę jau tapo tradicija visiems labūnaviečiams ir atvykusiems svečiams lauko estradoje pasižiūrėti pripučiamo kino seansą.

Nuo 2012 metų,  kovo mėn. pabaigoje, Labūnavos skyriuje organizuojama liaudiškos muzikos kapelų ir muzikantų šventė „Kaimo muzikantų suvažiavimas“. Pradžioje sukvietusi į šventę tik rajone esančias liaudiškos muzikos kapelas, skyriaus vadovė Rita Kučiauskienė kiekvienais metais ieško vis naujų, įdomių kapelijų, muzikantų ir 2019 metais „Kaimo muzikantų suvažiavimas“ jau išaugo į respublikinį,  nes į šią šventę atvyko liaudiškos muzikos kolektyvai iš įvairiausių Lietuvos vietovių. Liaudiškos muzikos kapelų ir muzikantų šventėje „Kaimo muzikantų suvažiavimas“ visus pasitinka ne tik linksma Labūnavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinių kapelytė, bet ir spalvinga „Velykinė mugė“, kurią tradiciškai pristato Vilainių skyriaus būrelio „Rankdarbių kraitė“ moterys, vadovė Vitalija Augulienė.

Daug dėmesio Labūnavos skyriuje skiriama vaikams ir jaunimui – vyksta įvairūs edukaciniai seminarai, Labūnavos pagrindinės mokyklos mokinių kūrybinių darbų parodos. Kasmet rengiama nuotaikinga Atvelykio šventė, Užgavėnių šėlionės, gražūs Advento vakarai, šeimos šventė, kas mėnesį – šokių popietės mokiniams. Darbuotojai bendradarbiauja su Labūnavos pagrindine mokykla ir „Ąžuoliuko“ skyriumi, Labūnavos bendruomenės centru, Labūnavos žemės ūkio bendrove.

Labūnavos skyriuje gilios mėgėjų meno tradicijos. Nuo skyriaus atidarymo pradžios – 2008 metų suburta liaudiškos muzikos kapela „Barupė“, vadovas Algirdas Kučiauskas – daugelio rajono švenčių dalyvė. Kiekvienais metais parengia iki 28 koncertų visoje Lietuvoje ir už jos ribų.

Kolektyvas yra koncertavęs Tartu (Estija) tautiškos muzikos festivalyje, Berlyno (Vokietija) tautiniame festivalyje „Delicanto“, jau du kartus grojo LRT laidoje „Duokim garo“, respublikinėje Užgavėnių šventėje Rumsiškėse, respublikinėje kapelų šventėje „Čiulba lakštingėlė“ Kėdainiuose ir kt.

2016 metais Labūnavos skyriuje suburtas moterų vokalinis ansamblis „Vaivorykštė“, vad. Algirdas Kučiauskas. Kolektyvas jau spėjo kiekvienais metais surengti nemažai  koncertų išvykose ir skyriuje, dalyvavo respublikiniame vokalinių ansamblių konkurse „Laisvė – Lietuvos širdis“ Joniškyje.

Labūnavos skyriuje gyvuoja tradicija – kasmet visiems mėgėjų meno kolektyvų dalyviams, jų šeimų nariams surengti įdomią pažintinę išvyką Lietuvoje. Jau aplankytas ne vienas Lietuvos miestas, keliauta baidarėmis Minijos, Dubysos, Nevėžio upėmis.