Kėdainių krašto kultūros premijai gauti nominuotos trys Kėdainių kultūros centro darbuotojos

Kėdainių krašto kultūros premijai gauti nominuotos trys Kėdainių kultūros centro darbuotojos

Kėdainių krašto kultūros premijai gauti nominuotos trys Kėdainių kultūros centro darbuotojos

Kėdainių krašto kultūros premija teikiama kasmet iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšų už pastarųjų 3 metų nuolatinę rajonui reikšmingą kūrybinę, kultūrinę, meninę veiklą ar pasiekimus literatūros, muzikos, scenos, kino, vizualiojo meno, etninės kultūros, dainų švenčių tradicijos puoselėjimo srityse. Tai vienas reikšmingiausių Kėdainių rajono savivaldybės apdovanojimų. Kėdainių krašto kultūros premija šiemet bus teikiama jubiliejinį, 30-tą kartą. Tiesioginės transliacijos internete metu bus iškilmingai paskelbtas 33-iasis Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas. Gruodžio 22 d. 16 val. tiesioginę transliaciją galėsite stebėti Kėdainių kultūros centro ir Kėdainių rajono savivaldybės „Facebook“ paskyrose.
Džiaugiamės, kad šiemet šiai premijai gauti nominuotos trys Kėdainių kultūros centro darbuotojos.

Virginija Čereškienė-Beviršė, Kėdainių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų vadovė, choreografė
Virginija Kėdainių kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupės „Lankesa“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Volungė“ vadovė. Jai vadovaujant kolektyvams suteikta I mėgėjų meno kolektyvų kategorija. Jie aktyviai dalyvauja rajono renginiuose, respublikiniuose konkursuose ir festivaliuose, yra nuolatiniai Kėdainių rajono ir respublikinių dainų švenčių dalyviai, atstovauja Kėdainius ir Lietuvą tarptautiniuose prestižiniuose festivaliuose ir konkursuose Europoje, pelnydami aukščiausius įvertinimus.
Virginija viena iš pagrindinių dviejų respublikinių liaudiškų šokių festivalių „Kaziūnės suktinis“ ir  „Sukasi trys kartos“ organizatorių.
Virginija Čereškienė-Beviršė premijai pasiūlyta už kultūrinį švietėjišką darbą su rajono gyventojais, aktyvią kultūrinę, meninę veiklą, Kėdainių vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.

Daiva Makutienė, kolektyvų „Perliukai“, vokalinio dueto „Kipras+Urtė“, šeimyninio dueto „Aš ir Tu“ vadovė, Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus vadovė, Šėtos gimnazijos muzikos mokytoja, Šėtos socialinio ir ugdymo centro meninio ugdymo mokytoja.
Daivos vadovaujami kolektyvai – įvairių tarptautinių ir respublikinių konkursų dalyviai bei laureatai. 2019 m. vaikų popchoras „Perliukai“ laimėjo Grand Prix taurę Vokietijoje, 2020 m. vokalinis duetas „Kipras+Urtė“ tapo konkurso „Dainų dainelė“ II etapo laureatu. Vytautės Makutytės ir Redos Jonikaitės duetas bei solistas Kipras Makutis tapo televizinių projektų finalistais. Dalyvaudama Šėtos gimnazijos veikloje, Daiva subūrė vaikų popchorą „Obuoliukai“ ir vokalinę grupę „Galim“, kurie gimnazijos vardą garsina konkursuose ir festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje.
Jos iniciatyva 4 metus Kėdainiuose vyksta vaikų muzikos festivalis „Skambantys perliukai“.
Daiva aktyvi vasaros užimtumo stovyklų Nociūnų kaimo kultūrinių ir sportinių renginių, edukacinių užsiėmimų vaikams ir suaugusiems organizatorė.
Daiva Makutienė premijai pasiūlyta už kultūrinį švietėjišką darbą su rajono gyventojais, ypač su jaunimu, aktyvią kultūrinę meninę veiklą bei Kėdainių krašto vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.

Daiva Urbonienė, Kėdainių kultūros centro režisierė
Daiva yra ilgametė kultūros darbuotoja, 33 metus dirbanti šioje srityje. Ji 20 metų yra unikalios Agurkų šventės, kuri garsina Kėdainių kraštą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, režisierė. Jos originalių režisūrinių sprendimų dėka, kiekvienais metais ši šventė savitai atspindi kėdainietišką dvasią. Daiva Urbonienė yra ir folkloro festivalio „Į Vidurio susiėję“, atskirų dalių režisierė, Kėdainių laivo – vytinės „Vėtra“ teatralizuoto pristatymo Kėdainių krašto bendruomenei renginio koncepcijos autorė, režisierė ir vedėja, viena iš renginių ciklo „(At)rask meną“ organizatorių.
Daiva buvo meninio vyksmo festivalio „Formos‘20“ režisierė, projektų „Atminties žygis dviračiais Lietuvos Nepriklausomybės kovų keliais Kėdainių krašte „Prisimink. Pagerbk“, „Orientacinės varžybos Kėdainių rajone „Sakralinis paveldas. Renkuosi Kėdainius“, „Gyvenimo spalvos“, skirto senjorams ir neįgaliesiems, viena iš iniciatorių ir organizatorių.
Daiva Urbonienė premijai pasiūlyta už aktyvią kultūrinę meninę veiklą bei naujų originalių kultūrinės veiklos formų įgyvendinimą.