Kėdainių miesto šventė. Kėdainiams – 648

Renginio pradžia:
2020 rugsėjo 04 d.
Renginio pabaiga:
2020 rugsėjo 06 d.

Aprašymas

Kėdainių miesto šventė vyko rugsėjo 4, 5 ir 6 dienomis. Miesto šventės metu vyko net trys festivaliai kultūros istorijos festivalis „Radviliada“, IV respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Kleketynė“ ir IV respublikinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis „Skambantys perliukai“, prekymetis, vakarinis koncertas ir dar daug kitų renginių.
Festivalio „Radviliada“ metu buvo galima išvysti karybos rekonstruktorius, amatininkus išgirsti senosios muzikos ansamblius ir baroko orkestrus iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, Jievaro Jasinskio muziką ir pamatyti filmą „Barbora Radvilaitė“. Festivalį organizavo Kėdainių krašto muziejus.
Vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Kleketynė“ vykęs Kėdainių senamiestyje, nepaliko abejingų folkloro mėgėjų. Kėdainiečiai ir miesto svečiai gėrėjosi folkloro ansamblių eisena, koncertu, klausėsi sutartinių giedojimo, buvo galima dalyvauti etnopramogose ir dūzgėse.
Kėdainiuose Didžiosios Rinkos aikštėje Miesto šventės metu skambėjo vaikų ir jaunimo atliekama popmuzika. IV respublikiniame vaikų ir jaunimo muzikos festivalyje „Skambantys perliukai“ dalyvavo kolektyvai, solistai ir ansambliai iš Vilniaus, Kauno, Jonavos, Šiaulių, Ignalinos, Kybartų, Prienų, Tauragės, Utenos, Ukmergės, Vilkaviškio ir, žinoma, Kėdainių. Festivalius „Kleketynė“ ir „Skambantys perliukai“ organizavo Kėdainių kultūros centras.
Rugsėjo 5 d., šeštadienį vakariniame koncerte miestas skambėjo nuo atliekamų grupių „The Roop“ ir „Colours of Bubbles“ dainų.
Rugsėjo 2-6 d. vyko sporto pramogų renginiai, skirti Kėdainių miesto šventei.

Šventės organizatorė Kėdainių rajono savivaldybė, šventės rengėjai Kėdainių kultūros centras ir Kėdainių krašto muziejus. Generalinis rėmėjas – AB „LIFOSA“.