Vasaros stovykla „Aš myliu kraštą, kuriame gimiau“

Vasaros stovykla „Aš myliu kraštą, kuriame gimiau“

Renginio pradžia:
2019 liepos 01 d.
Renginio pabaiga:
2019 liepos 06 d.
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centro Tiskūnų skyriuje
Renginio adresas:
Tiskūnų g. 7, Tiskūnų k., Vilainių sen.

Aprašymas

Pirmąją stovyklos „Aš myliu kraštą, kuriame gimiau“ dieną vaikus supažindinome su stovyklos programa, tikslais, uždaviniais ir veiklomis. Susipažinome vieni su kitais, sukūrėme stovyklos taisykles, kuriomis vadovavomės visą likusį programos laiką. Vyko edukacinis seminaras „Vėlimas iš vilnos“, kuri pravedė Žydrė Jasudavičienė. Vaikai susipažino su vėlimo iš vilnos technologijomis, gamino paveikslus iš vilnos.

Antrą stovyklos dieną vykome į Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centrą Arnetų namą. Vaikai dalyvavo edukacijose: „Audimas staklėmis“, „Tautinės juostos“, mokėsi šokti liaudies šokius: „Gransferas“ ir „Oira oira“, kuriuos pristatėme stovyklos uždarymo metu.

Trečiąją stovyklos dieną vyko edukacija „Lietuviškų patiekalų gamyba“. Edukaciją vedė Tiskūnų skyriaus vadovė Irena Šalukienė. Kepėme bulvinius blynus. Po arbatos pertraukėlės mokėmės šokti liaudies šokius, Vyko sportiniai žaidimai.

Ketvirtą stovyklos dieną vyko edukacija „Pyragų kepimas“ ir „Tautinių juostų pynimas“, kuriuos vedė Irena Šalukienė. Kepėme šokoladinį varškės pyragą. Po arbatos pertraukėlės mokėmės pinti tautines juostas. Vyko liaudies šokių repeticija.

Penktąją stovyklos dieną visi drauge vykome į turistinę išvyką į Č. Milošo gimtinę – Šeteinius. Programos vadovė Aistė Juodenienė papasakojo apie Nobelio premijos laureatą Č. Milošą, jo kūrybą ir pomėgius, jo begalinę meilę Lietuvai. Vėliau vykome į Šventybrastį, kur aplankėme Sukilėlių slėnį ir kapines, Nepriklausomybės paminklą ir šimtamečius ąžuolus. Vyko dar vienas edukacija „Lietuviškų patiekalų gamyba“, kurį vedė Irena Šalukienė. Kepėme kugelį. Po arbatos pertraukėlės žaidėme sportinius žaidimus, estafetes.

Liepos 6 d. vyko vasaros stovyklos „Aš myliu kraštą, kuriame gimiau“ uždarymas ir Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos minėjimas. Tiskūnų bendruomenei buvo pristatyta sukurtų darbelių paroda. Vaikai šoko ir mokė šokti mamas ir seneles liaudies šokius „Gransferas“ ir „Oira oira“.

Suorganizuota turininga vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovykla Tiskūnų kaimo vaikams. Ugdytas jų kultūrinis supratimas, iniciatyvumas, sudarytos sąlygos edukacijoms, socializacijai, etniniam pažinimui ir identiteto supratimo ugdymui.

Į programos veiklas pavyko įtraukti 14 Tiskūnų kaimo vaikų (8–15 m.), iš jų –2 iš socialiai remiamų šeimų. Programos dalyviai mokėsi dirbti komandoje, geriau pažino save, užjautė ir suprato kitus. Vaikai mokėsi pažinti savo krašto kulinarinį paveldą ir puoselėti etninį palikimą.